Teraz przesyłka do paczkomatu gratis już od 350zł! 

instagram logo
facebook logo

Newsletter

Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Podanie adresu @ jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na otrzymywanie treści marketingowych z adresu sklepu.
Wersje językowe

Bursztynowe zawieszki z dziurką

0
Bursztynowe zawieszki z dziurką

Bursztyn bałtycki (sukcynit) to żywica kopalna powstała w eocenie. Wydostawała się z uszkodzeń pni i gałęzi drzew, tworząc nacieki i sople. Często także pod korą drzew. Drzewa broniły się w ten sposób przed odsłoniętymi zranieniami czy pasożytami. Prawdopodobnie też z uwagi na zmiany klimatu, wybuchy wulkanów była to forma przetrwania i ochrony. Zawieszka bursztynowa na rzemieniu

Kolor bursztynu - od jasno żółtego i słomkowego po koniakowy bursztynowy brąz. Rzadziej występuje bursztyn biały, o zabarwieniu zielonkawym czy niebieskim jeszcze rzadziej. Im więcej światła i im wyższa temperatura była w trakcie krystalizacji żywicy tym jaśniejsza barwa bursztynu. Niskie temperatury i mała ilość światła powodowały ciemną barwę związaną najprawdopodobniej z większą gęstością żywicy. Charakterystyczne załamania światła w bursztynach pochodzą z zatopionych pęcherzyków powietrza i wody. W trakcie krystalizacji często żywica napotykała na swojej drodze insekty czy drobne fragmenty roślin, które uwięzione w kleistej "pułapce" dotrwały dzięki niej do czasów obecnych, nieodmiennie ożywiając nie tylko sam kamień, ale i pobudzając naszą wyobraźnię - Któż z nas z zapartym tchem nie oglądał "Parku Jurajskiego"? 

Kolory bursztynu w dużym oprawionym srebrem kawałku

Żywica ta przetrwała do naszych czasów w stężałej i bardzo różnorodnej formie, której urodę jubilerzy niezmiennie od lat starają się jak najbardziej wydobyć. Kształty naturalne bryłek rzadko już są widoczne, gdyż przez wieki ich przemieszczanie się z lodowcem, czy też falowanie morskie spowodowało starcie  powierzchni i zmiany wielkości brył. Nie mniej czasem udaje się znaleźć kawałek z widocznym odbiciem rysunku kory drzewa. a umiejętna oprawa i tą formę zachowa.

Widoczne inkluzje w bursztynie

Zatem oprawa niezmienionej bryłki bursztynu ze srebrem nada jej elegancki i często nowoczesny charakter. A prosta forma bez oprawy powoduje unifikację przeznaczenia. Bursztynowe zawieszki są chętnie noszone zarówno przez kobiety jak i przez mężczyzn. tym bardziej, że znane są ich lecznicze właściwości - wspomagające pracę tarczycy. Istotne jest zatem by właściwie dobrać sobie nie tylko samą zawieszkę ale też komfortowy sposób jej noszenia. 

Dobór róznych rodzajów rzemieni do kształtu bursztynowej zawieszki

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium