instagram logo
facebook logo

Newsletter

Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Wersje językowe
Regulamin
Regulamin zakupów
Obowiązujący od dnia 25.12.2014r. Ostatnia aktualizacja 22.01.2020r.
 
   1. Sklep sowikoj.pl
Sklep internetowy: sowikoj.pl prowadzi sprzedaż detaliczną biżuterii i wyrobów rękodzieła artystycznego za pośrednictwem sieci Internet. Sklep internetowy: sowikoj.pl jest własnością firmy: sowikoj Iwona Koj, z siedzibą: Polska, 66-400 Gorzów Wielkopolski, ul. Dąbroszyńska 58, wpis do ewidencji nr 45864A, NIP PL6341287388,  w skrócie zwanej dalej sowikoj lub sklep. 
       
   2. Produkty
Wszystkie produkty oferowane w sklepie sowikoj.pl są nowe, wolne od wad fizycznych i prawnych, oraz zostały legalnie wprowadzone na rynek polski. Wszystkie wyroby oferowane w sowikoj.pl są produkcją własną firmy: sowikoj. W przypadku, gdy produkt pochodzi od innego producenta, jest to wyraźnie zaznaczone w opisie produktu lub w rubryce producent, a firma sowikoj Iwona Koj posiada prawo do jego odsprzedaży. 
O dostępności danego produktu świadczy symbol koszyczka oraz odpowiedni opis umieszczony po prawej stronie zdjęcia danego przedmiotu. Jeśli produkt jest niedostępny - można zamówić wyrób podobny, z uwzględnieniem niewielkich odchyleń wzoru, odcieni koloru itp. związanych z naturalnym pochodzeniem materiału, ręcznym wytworzeniem lub jego niepowtarzalnością związaną z procesem produkcji. Opis przy zdjęciu  po prawej stronie zmieni się na: Produkt dostępny na zamówienie. Przy braku produktu na magazynie można podać swój adres @ - automat powiadomi odrębną wiadomością o powtórnej dostępności produktu

   3. Użytkownik
Użytkownikiem - może być osoba fizyczna, osoba prawna lub jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej, posiadająca konto poczty elektronicznej. 
Użytkownik otrzymuje prawo zakupów, a także dodawania przedmiotów do przechowalni po zarejestrowaniu i zalogowaniu w panelu użytkownika. W tym celu wymagane jest podanie danych osobowych lub danych firmy, a w szczególności: imienia i nazwiska (nazwy firmy oraz imienia i nazwiska osoby kontaktowej), pełnego adresu zamieszkania (stałego lub tymczasowego) wraz z nazwą kraju i regionu (województwa), adresu e-mail, numeru telefonu kontaktowego, nazwy użytkownika, pod którą użytkownik występuje, hasła i opcjonalnie innych danych zawartych w formularzu rejestracyjnym. Użytkownik jest zobowiązany do podania prawdziwych danych i ich aktualizowania na bieżąco pod rygorem utraty możliwości otrzymania przesyłki lub opóźnienia w jej dostarczeniu.
Użytkownik w momencie rejestracji wyraża zgodę na umieszczenie w bazie danych i przetwarzanie informacji o swoich danych osobowych przez firmę Sowikoj Iwona Koj - o czym zostaje dodatkowo poinformowany w momencie składania zamówienia - klauzule wyrażenia zgody. Wszelkie dane osobowe umieszczone przez Użytkownika będą przetwarzane zgodnie Ustawą o Ochronie Danych Osobowych i prawem polskim, RODO - więcej informacji w Polityce Prywatności. Dane te zostaną wykorzystane jedynie w celu realizacji przesyłki lub do dalszych kontaktów związanych z realizacją kolejnych zamówień. Więcej w tym temacie znajdziesz w Polityce prywatnościAdministratorem danych osobowych jest sowikoj Iwona Koj.


4. Ceny
Wszystkie ceny podane na stronach internetowych sowikoj.pl są cenami brutto (zawierają podatek VAT). Wiążąca dla stron transakcji jest cena widniejąca przy produkcie w momencie złożenia zamówienia przez Klienta. Na wszystkie towary sprzedawane w naszym sklepie wystawiamy paragon fiskalny, dołączany do przesyłki - dowód zakupu, a na wyraźne życzenie klienta, dla firm podających nr NIP wystawiamy faktury VAT. 
        
   5. Kupujący
Użytkownik składając zamówienie za pomocą mechanizmów dostępnych na internetowych stronach sklepu, składa ofertę kupna określonego towaru na warunkach podanych w opisie produktu. Moment zawarcia umowy kupna-sprzedaży następuje podczas potwierdzenia dokonania zakupu. Oznacza on akceptację niniejszego regulaminu i stosowanie się do jego zapisów. Od tego momentu Użytkownik staje się Kupującym

    
   6. Umowa kupna
 Umowa kupna - sprzedaży zostaje zawarta z chwilą potwierdzenia chęci zakupu przez kupującego. I jest finansowo wiążąca dla Kupującego.
 
 
7. Płatność i dostawa
Zamówiony towar dostarczamy za pośrednictwem firm kurierskich - DPD, DHL i paczkomaty InPost. Kupujący ma możliwość wyboru formy zapłaty i sposobu dostawy dogodnej dla siebie. Kupujący jest obciążany kosztami dostawy każdorazowo widocznymi przy wyborze opcji dostawy i płatności w formularzu zamówienia. Koszty dostawy dodatkowo są widoczne w cenniku transportu (zakładka dostawa). Możliwe są następujące formy płatności i dostawy:  
  • Gotówka - odbiór osobisty, po uprzednim umówieniu się telefonicznym z obsługa sklepu.
  • Za pobraniem - od dnia 01.02.2019 r - nie udostępniamy tej formy płatności.
  • Przelewem - wysyłka kurierem lub do paczkomatu, po otrzymaniu wpłaty na konto firmy. Rezerwujemy towar w naszym magazynie i przesyłamy e-mail zawierający nasz numer rachunku bankowego. Na wpłatę czekamy 7 dni. Po zaksięgowaniu wpłaty towar pakujemy i wysyłamy w najbliższym dniu roboczym z uwzględnieniem czasu realizacji podanego przy zamówionym produkcie. 
  • Za pośrednictwem systemu Paypal - wysyłka kurierem, po otrzymaniu informacji o dokonanej wpłacie na konto firmy. Rezerwujemy towar w naszym magazynie, towar pakujemy i wysyłamy.
  • Za pośrednictwem systemu PayU - platności .pl - wysyłka kurierem, po otrzymaniu informacji o dokonanej wpłacie na konto firmy. Rezerwujemy towar w naszym magazynie, towar pakujemy i wysyłamy.  

Kupujący jest zobowiązany uregulować należność nie później niż w terminie 7 dni od daty złożenia i potwierdzenia zamówienia, w uzasadnionych przypadkach termin ten może ulec wydłużeniu do 10 dni po wcześniejszym kontakcie z firmą sowikoj drogą elektroniczną :  sowikoj (at) sowikoj.pl   

W przypadku nieuregulowania należności w podanym wyżej terminie firma sowikoj ma prawo odstąpić od realizacji umowy, a zakupiony towar wraca do oferty sklepu. 

   8. Realizacja zamówień
Standardowy czas realizacji zamówienia jest to czas, który jest potrzebny, aby skompletować wszystkie zamówione towary i zrealizować wysyłkę - zwykle 1-2 dni roboczych. Przewidywany czas dostawy poszczególnych produktów widnieje w opisie poszczególnych produktów. W przypadku, gdy czas realizacji byłby dłuższy niż podany powyżej, użytkownik otrzymuje wiadomość elektroniczną na podane w momencie rejestracji konto z podaniem przewidywanego czasu realizacji przesyłki. 
W przypadku płatności przelewem powyższy termin wydłuża się o czas realizacji przelewu przez bank. Realizacja zamówień jest liczona od następnego dnia roboczego od momentu wpłacenia należności za złożone zamówienie.
 
Prosimy o sprawdzenie w obecności kuriera/listonosza czy paczka nie została uszkodzona i ewentualnie spisanie protokołu z dostarczenia uszkodzonej przesyłki. 
 
W przypadku podania nieprawidłowych danych adresowych i związanych z tym dodatkowych kosztów przesyłki (np. przekierowanie paczki) kupujący może zostać poproszony o dokonanie wyrównania należności związanych z dodatkowa wysyłką.
  
 
  9. Odstąpienie od umowy - zwrot

Kupującemu przysługuje prawo odstąpienia od umowy bez podania przyczyny w ciągu 14 dni od daty otrzymania przesyłki przez kupującego lub wyznaczoną przez niego do jej odbioru osobę. W tym celu kupujący jest zobowiązany powiadomić sprzedawcę o odstąpieniu od umowy korzystając z załączonego do zamówienia formularza odstąpienia od umowy lub telefonicznie lub drogą @ (sowikoj (at) sowikoj.pl). Wzór formularza jest dostępny także w zakładce Formularze widniejącej w stopce sklepu: tutaj. W razie odstąpienia od umowy - umowa kupna uważana jest za niezawartą. 
Sklep zwraca kupującemu wszelkie otrzymane od kupującego płatności, w tym koszt dostawy (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez kupującego sposobu dostawy innego niż najtańszy oferowany przez sklep) niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż 14 dni od daty otrzymania informacji o skorzystaniu z prawa odstąpienia od umowy przez kupującego. Zwrot płatności nastąpi w taki sam sposób jaki dokonana została zapłata za zakupy. Chyba, że Klient wyraźnie zgodzi się na inne rozwiązanie. W każdym przypadku Klient nie nie zostanie obciążony dodatkowymi opłatami.
 
Zwroty proszę wysyłać na adres: sowikoj Iwona Koj, ul. Dąbroszyńska 58, 66-400 Gorzów Wlkp., Polska.
 
Do przesyłki należy dołączyć paragon - dowód zakupu lub kopię faktury, oryginalne metki oraz wypełniony formularz odstąpienia od umowy. Towar należy odesłać w stanie niepogorszonym, czysty, starannie zapakowany aby nie uległ uszkodzeniu czy zniszczeniu w trakcie transportu. Towar, którego zwrot nie zostanie uznany (odesłany po terminie, nie zawierający dowodu zakupu, zabrudzony, uszkodzony w trakcie transportu z uwagi na niewłaściwe opakowanie) będzie odesłany na koszt Klienta. 
 
Informujemy, że nie odbieramy przesyłek wysłanych za pobraniem oraz wysłanych do paczkomatów bez porozumienia wcześniejszego z pracownikiem firmy.
  
Koszt odesłania towaru do sklepu ponosi klient. 
 
Zwroty nie dotyczą produktów wykonanych na indywidualne zamówienie klienta noszące cechy szczególne - np.dedykacje, inskrypcje naniesione w sposób trwały na produkt lub wykonanych na indywidualne zamówienie klienta wg.wcześniej uzgodnionych wzorów, wymiarów - np. witraże dopasowane do indywidualnych potrzeb kupującego. Możliwość odstąpienia od takiego zamówienia przysługuje tylko na etapie projektowym.
Zwroty nie dotyczą także produktów cyfrowych - wzorów graficznych itp. 
 
 10. Wymiany
Klientowi przysługuje także prawo wymiany zakupionego towaru na inny wybrany w ramach powyżej procedury.
Roszczenia Kupującego zostaną rozpatrzone w terminie do 7 dni roboczych od momentu zgłoszenia niezgodności towaru lub 7 dni roboczych od momentu otrzymania zwrotu wymienianego towaru. Z zastrzeżeniem produktów wykonanych na indywidualne zamówienie klienta noszących cechy szczególne - np.dedykacje, inskrypcje naniesione w sposób trwały na produkt lub wykonanych na indywidualne zamówienie klienta wg.wcześniej uzgodnionych wzorów, wymiarów - np. witraże dopasowane do indywidualnych potrzeb kupującego. Możliwość wymiany takiego zamówienia przysługuje tylko w razie braku zgodności z ustaleniami w trakcie ostatecznej akceptacji - ustalanej indywidualnie z klientem. Wymiana nie dotyczy wyrobów cyfrowych - w tym wzorów graficznych z uwagi na ich specyficzny charakter użytkowy. W przypadku nieprawidłowego działania takiego pliku - prosimy o kontakt ze sprzedawcą.
 
11. Reklamacje
Sprzedawca odpowiada wobec konsumenta za wady rzeczy na podstawie Kodeksu Cywilnego o rękojmi. Sklep jest zwolniony od odpowiedzialności z tytułu rękojmi jeżeli klient wiedział o wadzie w chwili zawarcia umowy kupna-sprzedaży. 
Aby dokonać reklamacji należy wypełnić formularz reklamacyjny dostępny tutaj, a reklamowany przedmiot wraz z dowodem zakupu i wypełnionym formularzem (z opisem uszkodzenia) odesłać na adres: Sowikoj Iwona Koj, ul.Dąbroszyńska 58, 66-400 Gorzów Wlkp., Polska.
 
Klientowi przysługuje równolegle (może skorzystać z dowolnie wybranej opcji) prawo do: 
  • naprawy/wymiany - jeżeli sprzedany produkt ma wadę, klient może zażądać wymiany na produkt wolny od wad lub usunięcia wady. Sprzedawca jest obowiązany wymienić wadliwy produkt na wolny od wad lub usunąć wadę w rozsądnym czasie bez nadmiernych uciążliwości dla klienta. Sprzedawca może odmówić zadośćuczynienia żądaniu klienta jeżeli doprowadzenie do zgodności z umową kupna - sprzedaży produktu wadliwego w sposób wybrany przez klienta jest niemożliwe, albo w porównaniu z drugim możliwym sposobem doprowadzenia do zgodności z Umową Sprzedaży wymagałoby poniesienia nadmiernych kosztów.
  • obniżenie ceny/zwrotu gotówki - jeżeli sprzedany produkt ma wadę klient może złożyć oświadczenie o obniżeniu ceny lub odstąpić od umowy sprzedaży, chyba że sprzedawca niezwłocznie i bez nadmiernych niedogodności dla klienta wymieni wadliwy produkt na wolny od wad lub wadę usunie. Ograniczenie to nie ma zastosowania jeśli produkt był już wymieniony lub naprawiany przez sprzedawcę, albo sprzedawca nie uczynił zadość obowiązkowi wymiany produktu na wolny od wad lub usunięcia wady. Klient nie może odstąpić od umowy jeżeli wada jest nieistotna. W przypadku żądania obniżenia ceny klient winien wyznaczyć sprzedawcy termin na dokonanie rozliczenia - np. 7 dni.
Sprzedawca ma na rozpatrzenie reklamacji 14 dni od daty otrzymania reklamowanego produktu wraz z wymaganymi dokumentami.
 
  
12. Prawa autorskie
Wszystkie zdjęcia i opisy produktów, a także wzory biżuterii i wyrobów są własnością firmy sowikoj Iwona Koj.  Ich kopiowanie w części lub całości bez zezwolenia właściciela jest zabronione i podlega ściganiu przez organy prawa.
 

Pozostałe zasady określa się zgodnie z kodeksem Cywilnym i handlowym.
 
____________________________
 
Regulamin zakupów
Obowiązujący do dnia 25.12.2014r.

   1.
      Sklep internetowy: sowikoj.pl prowadzi sprzedaż detaliczną biżuterii i wyrobów rękodzieła artystycznego za pośrednictwem sieci Internet. Sklep internetowy: sowikoj.pl jest własnością firmy: sowikoj Iwona Koj, z siedzibą w Gorzowie Wlkp. przy ul. Dąbroszyńskiej 58, wpis do ewidencji nr 45864A, NIP 634-128-73-88,  w skrócie zwanej dalej sowikoj.
       
   2.
      Wszystkie produkty oferowane w sklepie są nowe, wolne od wad fizycznych i prawnych, oraz zostały legalnie wprowadzone na rynek polski. Wszystkie wyroby oferowane w sowikoj.pl są produkcją własną firmy: sowikoj . W przypadku, gdy produkt pochodzi od innego producenta, jest to wyraźnie zaznaczone w opisie produktu, a firma sowikoj Iwona Koj posiada prawo do jego odsprzedaży.

   3.

   Użytkownikiem - może być osoba fizyczna, osoba prawna lub jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej, posiadająca konto poczty elektronicznej. Użytkownikami dokonującymi zakupów mogą być tylko pełnoletnie osoby fizyczne.
    Użytkownik otrzymuje prawo zakupów, a także dodawania przedmiotów do przechowalni po zarejestrowaniu i zalogowaniu w panelu użytkownika. W tym celu wymagane jest podanie danych osobowych lub danych firmy, a w szczególności: imienia i nazwiska (nazwy firmy oraz imienia i nazwiska osoby kontaktowej),
pełnego adresu zamieszkania (stałego lub tymczasowego) wraz z nazwą kraju i regionu (województwa), adresu e-mail, numeru telefonu kontaktowego, nazwy użytkownika, pod którą użytkownik występuje, hasła i opcjonalnie innych danych zawartych w formularzu rejestracyjnym. Użytkownik jest zobowiązany do podania prawdziwych danych i ich aktualizowania na bieżąco pod rygorem utraty możliwości otrzymania przesyłki lub opóźnienia w jej dostarczeniu.
   
Użytkownik w momencie rejestracji wyraża zgodę na umieszczenie w bazie danych i przetwarzanie informacji o swoich danych osobowych przez firmę sowikoj. Wszelkie dane osobowe umieszczone przez Użytkownika będą przetwarzane zgodnie Ustawą o Ochronie Danych Osobowych i prawem polskim. Dane te zostaną wykorzystane jedynie w celu realizacji przesyłki lub do dalszych kontaktów związanych z realizacją kolejnych zamówień.
     Za podanie niewłaściwego adresu, danych osobowych lub danych do faktury VAT, a w konsekwencji otrzymanie nieprawidłowej faktury lub też nieotrzymanie zamówionego towaru - ponosi odpowiedzialność użytkownik.
    Firma sowikoj ponosi odpowiedzialność za poufność danych potrzebnych do realizacji zamówienia.


4.

 

 

      Wszystkie ceny podane na stronach internetowych sowikoj.pl są cenami brutto (zawierają podatek VAT). Wiążąca dla stron transakcji jest cena widniejąca przy produkcie w momencie złożenia zamówienia przez Klienta. Na wszystkie towary sprzedawane w naszym sklepie wystawiamy paragon fiskalny - dowód zakupu, a na wyraźne życzenie klienta wystawiamy faktury VAT.
        
   5.

    Użytkownik składając zamówienie za pomocą mechanizmów dostępnych na internetowych stronach sklepu, składa ofertę kupna określonego towaru na warunkach podanych w opisie produktu. Moment zawarcia umowy kupna-sprzedaży następuje podczas potwierdzenia dokonania zakupu w odrębnej,  generowanej automatycznie wiadomości. Oznacza on akceptację niniejszego regulaminu i stosowanie się do jego zapisów. Od tego momentu Użytkownik staje się Kupującym.

   
   6.
      Umowa kupna - sprzedaży zostaje zawarta z chwilą potwierdzenia chęci zakupu. Kupujący jest zobowiązany uregulować należność za zakupiony towar nie później niż w terminie 7 dni od daty złożenia zgłoszenia  zakupu, w uzasadnionych przypadkach termin ten może ulec wydłużeniu do 10 dni po wcześniejszym kontakcie z firmą sowikoj drogą elektroniczną :  sowikoj@sowikoj.pl  

    W przypadku nieuregulowania należności w podanym wyżej terminie firma sowikoj ma prawo odstąpić od realizacji umowy, a zakupiony towar wraca do oferty sklepu.


7.
    Zamówiony towar dostarczamy za pośrednictwem Poczty Polskiej lub firm kurierskich. Kupujący jest obciążany kosztami dostawy określonymi w cenniku transportu. Możliwe są następujące formy płatności:  
  • Za pobraniem - zapłata przy odbiorze towaru gotówką listonoszowi lub na poczcie.  
  • Przelewem. Rezerwujemy towar w naszym magazynie i przesyłamy e-mail zawierający nasz numer rachunku bankowego. Na wpłatę czekamy 7 dni. Po zaksięgowaniu wpłaty towar pakujemy i wysyłamy.
      Koszty związane z poszczególnymi formami płatności określone są w cenniku transportu.

   8.

     Standardowy czas realizacji zamówienia - do 5 dni roboczych. Jest to czas, który jest potrzebny, aby skompletować zamówione towary i zrealizować wysyłkę. W przypadku, gdy czas realizacji byłby dłuższy niż podany powyżej, użytkownik otrzymuje wiadomość elektroniczną na podane w momencie rejestracji konto z podaniem przyczyn opóźnienia i przewidywanego czasu realizacji przesyłki.

     W przypadku płatności przelewem powyższy termin wydłuża się o czas realizacji przelewu.
 
  9.

    W przypadku powstania niezgodności towaru z umową reklamowany artykuł wraz z protokołem niezgodności, dowodem zakupu (paragon lub faktura), a także ewentualne oczekiwania dotyczące sposobu realizacji zobowiązania, należy odesłać na swój koszt do sklepu za pomocą Poczty Polskiej - przesyłką poleconą. Koszt przesyłki w przypadku uznania zasadności reklamacji zostanie zwrócony przelewem na wskazane przez Użytkownika konto. Przed odesłaniem produktu prosimy o skontaktowanie się ze sprzedawcą pod adresem: sowikoj(at)sowikoj.pl  
       Roszczenia Kupującego zostaną rozpatrzone w terminie 7 dni roboczych od momentu zgłoszenia niezgodności towaru lub 7 dni od momentu otrzymania zwrotu reklamowanego towaru. Jeżeli sprawa będzie wymagała opinii uprawnionego rzeczoznawcy lub ekspertyzy firmy zewnętrznej, termin ten może zostać wydłużony do 21 dni. Jeżeli w ciągu 21 dni sklep nie ustosunkuje się do żądań Klienta, żądanie uzna się za uzasadnione.
    W przypadku uznania roszczeń sklep zwraca koszty przesyłki, a naprawiony przedmiot lub przedmiot nowy - wolny od wad sklep wysyła na własny koszt. W uzasadnionych przypadkach - z uwagi na brak możliwości wymiany (pojedyncze egzemplarze, naturalne minerały i materiały nie występujące w identycznej formie itp.) Kupujący otrzyma zwrot poniesionych kosztów zakupów wraz z kosztami przesyłek na wskazane przez siebie konto.

      
  10.
    Kupujący ma prawo odstąpienia od umowy w ciągu 10 dni od daty zakupu i odesłania zakupionego produktu wraz z dowodem zakupu (paragon lub faktura) na własny koszt bez podania przyczyn. Sprzedawca zobowiązuje się do zwrotu uiszczonej należności pomniejszonej o koszty przesyłki w ciągu 7 dni roboczych od daty  otrzymania zwrotu nieuszkodzonego towaru.

  11.
   W przypadku uszkodzenia towaru w trakcie transportu Kupujący zobowiązany jest sporządzić protokół reklamacyjny z udziałem firmy spedycyjnej lub pracownika Poczty Polskiej (wymagany podpis) i niezwłocznie powiadomić o tym e-mailem firmę sowikoj. Reklamacje nie spełniające podanej procedury nie będą uwzględniane.
 
12.
    Wszystkie zdjęcia i opisy produktów, a także wzory biżuterii i wyrobów są własnością firmy sowikoj Iwona Koj.  Ich kopiowanie w części lub całości bez zezwolenia właściciela jest zabronione i podlega ściganiu przez organy prawa.

      Pozostałe zasady określa się zgodnie z kodeksem Cywilnym i handlowym.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl